Březí a kojící fena

10.7.2017 Odpovědi: 2 Lenka Chrástková

Dobrý den, kupujeme naší fence granule z řady Brit Care. Teď čeká štěňata, tak jsem chtěla přejít na adekvátní krmivo, ale v této řadě jsem nenašla granule pro březí a kojící feny. Musím tedy koupit Brit premium?

Nutrition Bohemian Shepherd - Chodsky pes

Odpověď na otázku

 • Ing. Martin Kváš
  Výživový poradce

  11.7.2017

  Zdravím, žádné speciální granule pro březí a kojící fenku neexistují, nemají totiž smysl. Dva týdny před plánovaným porodem převeďte fenku na krmivo pro štěňátka a tím jí pak krmte v průběhu laktace. Po odstavu štěňat fenku převedete zpět na její původní krmivo. Štěněcí krmivo má dostatek živin na dokončení růstu plodů i pro laktaci. Navíc štěňata budou znát vůni a chuť svého krmiva již z mléka a velmi snadno je převedete z mléka na tuhou stravu. S pozdravem, Martin Kváš

  Odpovědět

  • Lenka Chrástková

   17.8.2017

   Dobrý den, krmíme tedy Brit Care Grain-free Puppy Salmon & Potato, ale jelikož není uvedené dávkování pro dospělou, kojící fenu, dáváme tak nějak od oka, řekla bych, že spíš víc než míň, ale naše normálně nežravá fena chce pořád víc a víc. Chápu, že má teď velké výdaje, takže potřebuje i velký příjem, ale nechci to zas přehánět. Máte tedy ohledně dávkování nějaké doporučení? Děkuji, Chrástková.

   Odpovědět

Pro přidání otázky se přihlašte.