Přechod na seniorské granule

16.11.2018 Odpovědi: 2 Jana Šmigurová

Dobrý den, náš pejsek měl v září 10let. Od štěňátka do cca 1 roku měl graule Royal Canin. Ty mu ale začaly dělat problémy (nadýmání, častější průjem), tak jsme je vyměnili za Brit Care lamb & rice a na těch je až dosud a již bez problémů. Náš veterinář nám doporučil, abysme mu nechali tyto granule až dosud, protože je hezky stavěný, osvalený, neměl žádné příznaky tloustnutí, tak by prý pro něho granule pro seniory byly ještě zbytečné. Ale dovršením 10.roku už chceme začít přechod. Jeho váha je 9-10kg. Je pořád hezky osvalený, má dobrou fyzičku, ale také je fakt, že už víc odpočívá a spí. Vůbec ale netuším, na které z granulí přejít. Ty mini mi pro něho přijdou zbytečné, zase si nejsem jistá, jak velké budou ty do 25kg. Zatím pokouše vše, i když má již několikrát odstraňovaný zubní kámen, který se mu i přesto pořád tvoří (dostává různá kousátka, kostičky na zuby). Je pouze na granulích, protože i konzervy nebo čisté vařené maso ho nadýmají a mívá někdy z toho průjem. Cca před 3 lety jsem zkoušela, pro obměnu jídelníčku, zkusit koupit Brit Care s lososem a ty odmítal, tak bych ráda zůstala u lam & rice, ale nejsem si jistá tou velikostí granulí. Prostím tedy o radu, který druh vybrat. Děkuji.

Nutrition Jack Russell Terrier

Odpověď na otázku

 • Ing. Martin Kváš
  Výživový poradce

  20.11.2018

  Zdravím, z vašeho dotazu není úplně zřejmé, jakého je pejsek plemene. Jestliže jste doposud pejska krmili krmivem Lamb & Rice, pak by bylo vhodné v této kombinaci surovin pokračovat a použít pro pejska krmivo Brit Care Senior Lamb & Rice. Tady si ale nejsem jist, jestli bude pejsek zvládat velikost granulek. Pokud by, vzhledem ke stavu chrupu, měl nějaké problémy, bylo by lepší pro něj použít krmivo Brit Care Mini Light & Sterilized. Jestli pejsek už omezil svou aktivitu, je dobré pro něj použít krmivo, které mu pomůže udržet se v optimální tělesné kondici. S pozdravem, Martin Kváš

  Odpovědět

  • Jana Šmigurová

   20.11.2018

   Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď. Rasu jsem zadávala do formuláře, ale asi se nezobrazila. Jedná se o JRT. Jeho váha je vyšší než obvykle, ale je hodně osvalený a vyšší. Co se týká zubů, tak zvládá kousat buvolí kostičky, stávající granule lamb&rice adult. Zkusím tedy další řadu lamb&rice a uvidíme, jak si poradí s velikostí. Hezký den.

   Odpovědět

Pro přidání otázky se přihlašte.