Hubená fena

8.1.2019 Odpovědi: 2 Roman Fiedler

Dobrý den, máme 7,5 měsíční BOC a váží pouze 9,5kg. Od 3 měsíců krmíme Carnilove Salomon for puppies. Davame ji cca 200g denně i když by měla dostávat jen 170. Jsou ji cítit zebra i páteř. Davame půlku ráno a půlku večer. Poraďte co změnit aby začala přibírat? Díky za odpověď.

Nutrition Border collie

Odpověď na otázku

 • Petra Pavlicová

  9.1.2019

  Dobrý den, omlouvám se, že reaguji a nejsem odborníkem, jen jsem měla stejný "problém". Také jsem dávala větší dávku dvakrát denně (pes bavorský barvář), plus další pamlsky či doplňky (zelenina, vločky, apod.) a pes vypadal jako rachitik. V různých diskuzích jsem se dočetla, že mám dávat kaloričtější doplňky typu škvarky, knedlík apod. To mi vzápětí bylo vyvráceno, a že někteří psi budou takhle hubení i dva roky. Pes má teď rok a půl úplně se spravil - úplně sám, prostě mu to jen déle trvalo. Ještě dodám, že pohybu má dostatek, možná proto mu tuk až tak nenaskakuje, svalovinu měl pěknou už od štěněte. S pozdravem Petra P.

  Odpovědět

 • Ing. Martin Kváš
  Výživový poradce

  10.1.2019

  Zdravím, já odborník na výživu jsem a musím souhlasit s předchozím názorem. Máte doma puberťáka, samá ruka, samá noha. Nechte svému pejskovi čas a on se vám sám osvalí, až tlesně dospěje. S pozdravem, Martin Kváš

  Odpovědět

Pro přidání otázky se přihlašte.