Vrčení na vodítku

29.8.2016 Odpovědi: 2 Redakce Brit

Dobrý den, mám 11 měsíčního amerického stafordšírského teriéra. V poslední době začal vrčet na lidi, ale jen když je na vodítku a jakmile se pustí z vodítka je s tím stejným člověkem hned kamarád (žádné vrčení, hned si s ním běží hrát.) Nevrčí na všechny, jen na někoho a to mi přijde zvláštní. Pokud se jedná o děti na ty nevrčí ani když je na vodítku. Nevíte čím by to mohlo být? Případně jak ho to odnaučit? Děkuji za odpověď.

Výchova Americký staffordšírský teriér

Odpověď na otázku

 • Redakce Brit

  29.8.2016

  Zdravím, váš pejsek je dospělý a umí se prosazovat. Je dobře, že jeví zájem o své okolí a zřejmě ani není agresivní. Jen může být sebevědomý a vrčením dává najevo, že mu vodítko vadí "v jeho rozletu". Ještě by bylo dobré vědět, co v té situaci děláte vy. Je dost dobře možné, že necháte vodítko napnuté, necháte pejska tahat směrem, který si zvolil, tedy cíl jeho zájmu. Až zase potkáte člověka a váš pejsek začne vrčet, otočte se a odcházejte opačným směrem. Pejska přitom motivujte pamlskem nebo hračkou, abyste jeho pozornost převedli jinam a pejsek vás dobrovolně následoval. Odcházet musíte tak dlouho, dokud se pejsek nesoustředí na pamlsek. Pak se můžete otočit a jít zase původním směrem. Pokud pejsek zase napne vodítko, případně zavrčí, vše opakujte. Tím si pejsek spojí, že tahat za vodítko a vrčet se mu nevyplatí, protože nikam nedojde. Jakmile se pejsek naučí, že před cizími lidmi se netahá a nevrčí, naučte ho, že si při setkání s cizím člověkem (pokud se chce seznámit) sedne u nohy. V kontaktu s lidmi pejskovi nebraňte, ale pejska pouštějte z vodítka na povel "můžeš". Pejska z vodítka pouštějte zásadně jen ze sedu u nohy. Pejskovi tak upevníte, že na volno se proběhne pouze, když bude dělat to, co chcete vy. Veškeré povely, které potřebujete ke zvládnutí pejska najdete na www.trainingtips.eu. S pozdravem, Martin Kváš

  Odpovědět

 • Redakce Brit

  29.8.2016

  Děkuji moc za radu. Pokud si ho někde bude chtít pohladit a on začne vrčet, mám také odcházet? Nebo je potřeba dělat něco jiného?

  Odpovědět

Pro přidání otázky se přihlašte.