Granule

8.8.2021 Odpovědi: 2 Tomáš Šotola

Dobrý den, před týdnem jsme si dovezli stafordšírského teriéra jsou mu 2 měsíce váží 5,1kg je tato váha správná k věku štěněte? Krmíme ho Brit Care Puppy Lamb & Rice popřípadě vás prosím o správnou denní dávku granulí štěněti (orientační) a v jakém věku štěněte je ideální přechod na junior granule. Předem děkuji za odpověď.

Nutrition Staffordshire Bull Terrier

Odpověď na otázku

 • Tomáš Šotola

  8.8.2021

  Ještě doplňující otázka Brit Care Puppy Lamb & Rice tu tabulku nechápu. Podle tabulky 2 měsíce 5kg =50g na celý den nebo 50g 4x denně. A nebo se to bere z celkové hmotnosti dospělého psa cca 30kg 170g na celý den ale to by neodpovídalo zase těm 50g z prvního vzorce. Vím že to tu padá celkem často tato otázka ale nikde jsem se nedočetl jak to je jen odkaz na tu tabulku kterou spousta lidí i já nechápe prosím o vzorec jak by to mělo správně být u mého štěněte nezlobte se za mou natvrdlost???? a předem děkuji za odpověď.

  Odpovědět

 • Ing. Martin Kváš
  Výživový poradce

  11.8.2021

  Zdravím, krmnou dávku je nutné opravdu hledat v krmné tabulce podle očekávané váhy pejska v dospělosti a podle jeho aktuálního věku. Očekávaná dospělá váha pejska je v prvním řádku, aktuální věk je v levém sloupci. V průsečíku příslušného řádku a sloupce pak najdete doporučenou dávku pro konkrétního pejska. Potřeba krmiva je založena na predikci potřeby energie. Ta je založena na výpočtu metabolické hmotnosti těla a u rostoucích zvířat ještě parametru poklesu potřeby energie na růst v závislosti na podílu aktuální hmotnosti z dospělé hmotnosti. Není to úplně jednoduché, je proto lepší používat krmnou tabulku. S pozdravem, Martin Kváš

  Odpovědět

Pro přidání otázky se přihlašte.