Chování koček

5.9.2016 Odpovědi: 2 Redakce Brit

dobrý den, trápí mě situace v které se nacházíme.Máme doma dvě britské kočky obě holky.Obě jsme si brali jako koťátka a i když je každá z jiného vrhu zanedlouho si na sebe zvykly a vždy byly kamarádky, jedly a spaly spolu prospě normální soužití.Teď jim je skoro dva roky a jedna kočička nám po plánovaném početí porodila 4 koťátka.V noci když to na ní přišlo jsme druhou kočku zavřeli do jejího "pokoje" do místnosti kde spává (nechtěli jsme ať naší rodící kočku cokoliv ruší).Koťátka se narodila a hned ráno jsme druhé kočce umožnili opět přístup ke kočičí mamince.Ale dnes už je to 7 den po porodu a druhá kočka na naší kočičí maminku vrčí, seká jí, ježí se, a něco jí říká tak divně na ní naježeně mluví...Nevydrží s ní v jedné místnosti i když za ní kočičí matka stále chodí a očividně se s ní chce kamarádit jako dříve.Kočičí teta se už byla i na koťátka podívat když jejich kočičí matka odešla na záchůdek a koťátka si očichala- vše v pořádku ale hned jak se k bedně s koťátky vracela jejich maminka tak byla naše druhá kočka-teta- zase naježená a hned utekla.Nevíme co to znamená a co s stalo že ani po týdnů se nezžila s kočičí maminkou přitom byly od malinka jako sestry.Jsme už nešťastní jak je u nás dusno a bojíme se ať si nijak neublíží, nebo ať neztratí matka od koťat mlíko když na ní je ta druhá tak hnusná.Je takovéto chování normální??či co to znamená??Nemůže ublížit teta koťátkům? Chodíme do práce takže pár hodin denně jsou tam samy a já jsem jak na trní když otvírám dveře jestli se něco nestalo..manželovi připadá její chování že se bojí ale těžko říci tak se ptám zkušenějších..děkuji za odpověď Hanka L.

Výchova

Odpověď na otázku

 • Redakce Brit

  5.9.2016

  Zdravím, chování vaší kočičí tety je naprosto normální. Kočky jsou teritoriální zvířata, která jsou citlivá na stabilitu obsazení jejich rajónu. Do tetina rajonu přibyla koťata. A ona se s tím teď musí srovnat. Uvědomte si, že zvířata nejsou lidé a že tedy od nich nelze očekávat lidské modely jednání. Pro lidi je normální, že se radují z miminek, pro kočky to je pouze vetřelec v teritoriu. Kočky nikdy nebyly sestry, pouze se znaly a měly vyřešené své vztahy. Teta na maminku určitě není hnusná a maminka mléko neztratí. Nechte všemu volný průběh a obrňte se trpělivostí. U vás určitě dusno není, jen pouze vnášíte lidské pocity do světa, kam prostě nepatří. Berte to tak, že týden, je velmi krátká doba. Takže, pokud teta nestojí o kontakt s maminkou, tak jí k tomu nenuťte. Umožněte tetě, aby se mohla s maminkou nestýkat, tedy aby mohla odejít do druhé mistnosti. Pokud se bojíte o koťátka, je to úplně zbytečné. Kočky koťatům neubližují a určitě ne koťatům týden starým. Pro váš dobrý pocit, když odcházíte, zavřete prostě tetu do jiné místnosti. Ještě jednou tedy - vše je v naprostém pořádku, všechno bude zase jako dřív, jen to chce netlačit na pilu. S pozdravem, Martin Kváš

  Odpovědět

 • Redakce Brit

  5.9.2016

  Děkuji za odpověď. Spadl mi přímo balvan ze srdce jak jsem četla vaše řádky.Ještě jednou děkuji za rozebrání celé situace a za odpověď.Mějte se hezky Hanka L.

  Odpovědět

Pro přidání otázky se přihlašte.