Brit Fresh Chicken with Potato Adult Great Life - obsah masa

7.6.2022 Odpovědi: 2 Natálie Endrštová

Dobrý den, zaujaly mě teď granule Brit Fresh Chicken with Potato Adult Great Life. V prvé řadě mě zaujalo, že se granule dostaly opravdu vysoko v žebříčku na allaboutdogfood.co.uk, kde granule hodnotí stále vylepšovaný algoritmus podle složení. Vypadá to, že se české granule konečně dostaly mezi opravdovou světovou špičku. Za to gratuluju. Chtěl bych se každopádně zeptat - jakou část z položek "čerstvé kuře (40 %)" a "sušené kuře (20%)" tvoří maso jako takové a jakou zbytky z výroby pro lidi, tzn. různé měkké tkáně apod.? Děkuji.

Výživa

Odpověď na otázku

 • Natálie Endrštová

  9.6.2022

  A ještě doplňující otázka - kdybych chtěl dospělého psa (plemeno Tornjak) krmit granulemi Brit Fresh Duck with Millet, pokazím tím něco? Granule jsou sice určeny pro psy v zátěži, ale v případě podání přiměřeně menší dávky by neměla vyšší výživová hodnota škodit, ne?

  Odpovědět

 • Ing. Martin Kváš
  Výživový poradce

  10.6.2022

  Zdravím, všechny naše živočišné suroviny pocházejí z výroby potravin. Žádné zvíře neumřelo je kvůli našim krmivům. Měkké tkáně jsou označovány jako vedlejší výrobky živočišného původu. Zákonem je přesně stanoveno, co patří do této kategorie. Jsou to svaly, srdce, plíce, ledviny, játra, aorta. Nic jiného. Čerstvé maso je tvořeno svalovinou. Krmivem pro aktivní psy, pokud pejsek nezačne tloustnout, nic nezkazíte, ale příliš vhodné to není. Máte doma velké plemeno a je tudíž nutné ho jako velké plemeno živit. Určitě by bylo vhodnější použít Brit Fresh Beef, případně Brit Care Giant. Jde i o to, že menší krmné dávky povedou k tomu, že pejsek bude mít permanentně hlad, pro jeho psýchu to není nic moc. Mějte se a pejska za mě podrbkejte Martin Kváš

  Odpovědět

Pro přidání otázky se přihlašte.