Pečujeme

Tipy a rady: Základní potřeby psů aneb jak ideálně vybavit domácnost

Každý člen domácnosti potřebuje ke svému pohodlí výbavu, která mu ho doma zajistí. Stejně tak to mají i naši čtyřnozí kamarádi. Přinášíme vám několik užitečných rad, na co nezapomenout, když pořizujete domácí výbavu pro psy.

Pohodlnost nadevše

Pejsci rádi odpočívají a navíc taková malá štěňata prospí většinu dne, klidně i dvacet hodin denně. Proto v základní výbavě nesmí chybět pohodlný pelíšek společně s dostatkem dek a polštářů, aby se zvířecí člen domácnosti cítil pohodlně a v bezpečí.

Určitě nic nezkazíte, kdy pořídíte všestrannou deku, kterou můžete využívat jak v pelíšku, tak na zemi, na pohovce nebo třeba v autě.

Co se týká pelíšků, prodejci jich nabízejí velké množství – od umělohmotných omyvatelných až po látkové pohodlné pelíšky. U některých lze i odejmout plyšovou vycpávku, kterou lze prát. 

Některé matrace do pelechů jsou pak vycpané paměťovou pěnou a doporučují se pro starší psy, hodně aktivní pejsky nebo pejsky požitkáře. 

Kdo si hraje, nezlobí

Hraček, které lze nakoupit pro své chlupaté miláčky, je nepřeberné množství. Někteří majitelé sahají po hračkách, se kterými si vyhrají společně s pejsky. Nicméně nic nezkazíte, pokud pořídíte klasický gumový míček s provázkem a k tomu pískací hračky, které určitě nezklamou. Starší pejsci ocení hračky na přetahovanou.

Správná miska jako základ

Miska je neopomenutelnou součástí každé domácí výbavy pro pejsky. Ideální je pořídit dvě – jednu na vodu a druhou na granule. Opět trh nabízí celou škálu misek – od misek z ušlechtilé oceli až po keramické, a vždy záleží na preferencích v tomto případě majitele, kterou misku pro svého mazlíčka zvolí. Pro větší pejsky můžete koupit stojan na misku, aby byla ve vyšší úrovni a chlupáč se k ní nemusel příliš nahýbat.

Domácí péče

I u psích mazlíčků je na místě dbát na jejich hygienu. Proto je fajn pořídit pro pejska ručník zejména v rámci domácího koupání. U štěňat je ručník důležitá věc hned po koupání, kdy štěňátko musíte okamžitě zabalit, aby neprochladlo. K tomu může posloužit ručník, který je savý a mokrou srst ihned vysuší. Při výběru psího šamponu je nutné zvážit, zda ho opravdu pejsek potřebuje, a když zjistíte, že ano, vyberte takový, který mu nedráždí srst a je jemný a šetrný k jeho pokožce.

  Krmíme

  Nejčastější prohřešky páníčků aneb jak správně krmit

  0pakování je matka moudrosti, říká se. A něco na tom bude. Ačkoli jsme národ pejskařů, mezi majiteli čtyřnohých chlupáčů stále ještě koluje řada mýtů a omylů týkajících se výživy jejich psích miláčků. Sice s dobrým úmyslem, ale páníčci tak mnohdy...

  Léčíme

  Tipy a rady: První pomoc pro domácí mazlíčky

  Domácí mazlíček je jako člen rodiny. Kromě radosti ale vyžaduje i péči a samozřejmě je nutné se o něj postarat i v případě, že je zraněný či nemocný. Každý majitel by proto měl ovládat základy první pomoci pro zvířata a s sebou nosit i krabičku...

  Krmíme

  Minerální doplňky

  Jsou důležitými prvky v našem těle, díky nimž probíhá velké množství procesů. Metabolických i těch, které mají vliv na správné fungování těla našeho chlupáče. Řeč je o minerálních prvcích, které jsou pro život zvířat (i náš) stěžejní a nezbytné....

  Krmíme

  Vitamínové doplňky ve stravě: Kdy je do jídelníčku zařadit?

  Někdo je užívá na denní bázi, někdo je vůbec nepotřebuje. Řeč je o vitamínových doplňcích, které našim mazlíčkům dodají všechny potřebné živiny. Potřebné jsou ale jen v některých případech, kdy je zvíře nepřijímá z komplexního krmiva. V takových...