Pečujeme

Tipy a rady: Základní potřeby psů aneb jak ideálně vybavit domácnost

Každý člen domácnosti potřebuje ke svému pohodlí výbavu, která mu ho doma zajistí. Stejně tak to mají i naši čtyřnozí kamarádi. Přinášíme vám několik užitečných rad, na co nezapomenout, když pořizujete domácí výbavu pro psy.

Pohodlnost nadevše

Pejsci rádi odpočívají a navíc taková malá štěňata prospí většinu dne, klidně i dvacet hodin denně. Proto v základní výbavě nesmí chybět pohodlný pelíšek společně s dostatkem dek a polštářů, aby se zvířecí člen domácnosti cítil pohodlně a v bezpečí.

Určitě nic nezkazíte, kdy pořídíte všestrannou deku, kterou můžete využívat jak v pelíšku, tak na zemi, na pohovce nebo třeba v autě.

Co se týká pelíšků, prodejci jich nabízejí velké množství – od umělohmotných omyvatelných až po látkové pohodlné pelíšky. U některých lze i odejmout plyšovou vycpávku, kterou lze prát. 

Některé matrace do pelechů jsou pak vycpané paměťovou pěnou a doporučují se pro starší psy, hodně aktivní pejsky nebo pejsky požitkáře. 

Kdo si hraje, nezlobí

Hraček, které lze nakoupit pro své chlupaté miláčky, je nepřeberné množství. Někteří majitelé sahají po hračkách, se kterými si vyhrají společně s pejsky. Nicméně nic nezkazíte, pokud pořídíte klasický gumový míček s provázkem a k tomu pískací hračky, které určitě nezklamou. Starší pejsci ocení hračky na přetahovanou.

Správná miska jako základ

Miska je neopomenutelnou součástí každé domácí výbavy pro pejsky. Ideální je pořídit dvě – jednu na vodu a druhou na granule. Opět trh nabízí celou škálu misek – od misek z ušlechtilé oceli až po keramické, a vždy záleží na preferencích v tomto případě majitele, kterou misku pro svého mazlíčka zvolí. Pro větší pejsky můžete koupit stojan na misku, aby byla ve vyšší úrovni a chlupáč se k ní nemusel příliš nahýbat.

Domácí péče

I u psích mazlíčků je na místě dbát na jejich hygienu. Proto je fajn pořídit pro pejska ručník zejména v rámci domácího koupání. U štěňat je ručník důležitá věc hned po koupání, kdy štěňátko musíte okamžitě zabalit, aby neprochladlo. K tomu může posloužit ručník, který je savý a mokrou srst ihned vysuší. Při výběru psího šamponu je nutné zvážit, zda ho opravdu pejsek potřebuje, a když zjistíte, že ano, vyberte takový, který mu nedráždí srst a je jemný a šetrný k jeho pokožce.

  Pečujeme

  Jak na věc: (NE)Tahání na vodítku

  Tahání na vodítku patří k jednomu z nejdiskutovanějších témat při výchově našich pejsků. Jak pejska odnaučit tahat na vodítku? A proč to vlastně dělá? A jak pracovat se štěňaty? Nejen na to se společně podíváme v následujícím článku.

  Léčíme

  Zvířecí apatyka: Probiotika

  Probiotika pomáhají mazlíčkům posílit imunitu a zlepšit zažívání. Našim čtyřnohým přátelům je můžete podávat v zátěžových a stresových situacích, při úrazu u mláďat i zvířecím seniorům na vzpruhu. Jak se liší zvířecí probiotika od lidských, můžeme...

  Krmíme

  Oleje pro psy: Přírodní zázrak na podporu jejich imunity

  Oleje pro naše psí kamarády používá v dnešní době mnoho chovatelů. K čemu ale přesně slouží? Jaké druhy olejů existují? A měl by hrát při výběru oleje roli věk pejska? Pojďme se společně podívat, které oleje jsou nejlepší.

  Pečujeme

  Tipy a rady: Jak vybrat podzimní a zimní psí výbavu

  Babí léto se pomalu blíží do svého finále a začíná období, kdy si budeme muset zvyknout na deštivé, zamračené a následně i mrznoucí období. Tomu musíme přizpůsobit nejen naši výbavu, ale i výbavu našich čtyřnohých kamarádů. Přinášíme vám pár tipů,...