Pečujeme

Tipy a rady: Jak vybrat podzimní a zimní psí výbavu

Babí léto se pomalu blíží do svého finále a začíná období, kdy si budeme muset zvyknout na deštivé, zamračené a následně i mrznoucí období. Tomu musíme přizpůsobit nejen naši výbavu, ale i výbavu našich čtyřnohých kamarádů. Přinášíme vám pár tipů, co by nemělo vašemu pejskovi v podzimní a zimní výbavě chybět.

Reflexní prvky

Ráno tma, večer tma. To platí přesně o podzimních a zimních měsících, kdy se den stále zkracuje a tma nastupuje velice brzy. A kdy venčíme svého psího kamaráda? Právě v tyto hodiny. Nejlepší službu svému pejskovi uděláte, pokud mu pořídíte jeden ze světelných a reflexních prvků. Pro tento účel může posloužit svítivý obojek. Většina z nich jde opětovně dobít a váš pejsek bude ve tmě pro případná auta, cyklisty, ale i další chodce s pejsky viditelný. Stejně tak existují oblečky, které v sobě reflexní prvky mají už zapracované. 

Oblečení do nepříznivého počasí

Chlad a sychravé počasí se pod kůži dostane nám i pejskům. Proto, zvláště u malých drobných nebo krátkosrstých pejsků, je s příchodem podzimu na čase přemýšlet o speciálním oblečení pro tyto chladné měsíce. 

Oblečení volíme zejména tehdy, když víme, že během procházky budeme dělat zastávky a budeme venku delší dobu. Jako ideální se jeví takový obleček, který bude lehký, teplý a kvalitního střihu. Při výběru určitě myslete na to, aby byl nepromokavý a snadno se vašemu pejskovi oblékal. 

S procházkami a venčením v zimě můžete u citlivých pejsků přemýšlet i nad botičkami. Jejich hlavní výhodou je, že chrání před prosolenými chodníky. Je však mnoho pejsků, které botičky nesnesou, u nich je pak důležité, po každé procházce packy umýt a usušit. 

Vitamíny a úprava stravy

Oblečení do nepříznivého počasí a reflexní prvky jsou základ. Ale existují i další vychytávky, jak s pejskem přečkat zimu bez úhony. Jedním z nich je úprava stravy. Tady je určitě fajn, když přidáte do jeho jídelníčku více vitamínu a minerálů a podpoříte tím jeho imunitu. V tomto případě je dobré sáhnout po vitamínech na podporu činnosti kardiovaskulárního systému. Toto se týká pejsků, kteří žijí doma nebo na zahradě. Pro sportovní chlupáče je pak na místě zvýšit příjem kalorií, aby si mohli udržet svou tělesnou teplotu a energii. Ty rozpoznáte tak, že je na obalu označení sport, energy nebo endurance. 

  Pečujeme

  Jak na věc: (NE)Tahání na vodítku

  Tahání na vodítku patří k jednomu z nejdiskutovanějších témat při výchově našich pejsků. Jak pejska odnaučit tahat na vodítku? A proč to vlastně dělá? A jak pracovat se štěňaty? Nejen na to se společně podíváme v následujícím článku.

  Léčíme

  Zvířecí apatyka: Probiotika

  Probiotika pomáhají mazlíčkům posílit imunitu a zlepšit zažívání. Našim čtyřnohým přátelům je můžete podávat v zátěžových a stresových situacích, při úrazu u mláďat i zvířecím seniorům na vzpruhu. Jak se liší zvířecí probiotika od lidských, můžeme...

  Krmíme

  Oleje pro psy: Přírodní zázrak na podporu jejich imunity

  Oleje pro naše psí kamarády používá v dnešní době mnoho chovatelů. K čemu ale přesně slouží? Jaké druhy olejů existují? A měl by hrát při výběru oleje roli věk pejska? Pojďme se společně podívat, které oleje jsou nejlepší.

  Pečujeme

  Tipy a rady: Jak vybrat podzimní a zimní psí výbavu

  Babí léto se pomalu blíží do svého finále a začíná období, kdy si budeme muset zvyknout na deštivé, zamračené a následně i mrznoucí období. Tomu musíme přizpůsobit nejen naši výbavu, ale i výbavu našich čtyřnohých kamarádů. Přinášíme vám pár tipů,...