Krmíme

Oleje pro psy: Přírodní zázrak na podporu jejich imunity

Oleje pro naše psí kamarády používá v dnešní době mnoho chovatelů. K čemu ale přesně slouží? Jaké druhy olejů existují? A měl by hrát při výběru oleje roli věk pejska? Pojďme se společně podívat, které oleje jsou nejlepší.

Proč oleje používat?

Oleje mají blahodárný účinek jak na zažívací problémy, kožní nebo zánětlivá onemocnění, tak i například na hojení ran. Hlavně ale podporují psí imunitu, aby byli odolnější vůči nechtěným onemocněním. Navíc je olej stravitelný pro každého pejska a většina chovatelů ho podává jako součást potravy. 

Lososový olej jako růže mezi bodláky

Lososový olej patří mezi chovateli k jednomu z nejpoužívanějších, a to zejména díky obsahu EPA a DHA kyselin a omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Ty mají protizánětlivý účinek a pejsci si je nejsou schopni vyrobit sami. Navíc tento za studena lisovaný olej skvěle podporuje obnovu srsti, přispívá k dobré činnosti mozku a kvalitnímu zraku. Lososový olej též usnadňuje hojení jakýkoliv ran a obecně posiluje imunitu našich čtyřnohých kamarádů. 

Při výběru lososového oleje vždy sáhněte po tom, na kterém je uvedeno 100% lososový olej. Navíc tento druh oleje lze podávat pejskům všech věkových kategorií a je vhodný i pro malá štěňata. Slouží totiž i jako zdravý zdroj energie. 

Lososový olej je mezi pejsky sice nejoblíbenější, ale někteří z nich nesnesou vůni ani chuť ryb. Jednou z alternativ je ostropestřecový olej. Ten je výborný, když pejsek trpí kožními problémy. Navíc skvěle podporuje funkci jater. Je také ideálním doplňkem, když pejsek zrovna bere antibiotika. 

Sice je ostropestřecový olej vhodný psy všech věkových kategorií, ale určitě ho ocení zejména starší pejsci, protože pomáhá při zlepšování hybnosti kloubů. 

Dalším sice zatím ne moc využívaným doplňkem je olej lněný. Jeho pozitivní vlastnosti jsou na stejné úrovni jako u ostatních olejů, ale zatím jeho využívání není mezi chovateli moc rozšířené. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny a ty příjemně hydratují a zklidňují kůži. Lněný olej chovatelé využívají zejména pro pejsky, kteří trpí nechutenstvím a nebo mají zácpu.

Samozřejmě se na trhu nabízí i další oleje, které můžete pro pejsky využít – například slunečnicový, olivový nebo třeba konopný.

A jaký olej dáváte svému pejskovi vy?

  Pečujeme

  Jak na věc: (NE)Tahání na vodítku

  Tahání na vodítku patří k jednomu z nejdiskutovanějších témat při výchově našich pejsků. Jak pejska odnaučit tahat na vodítku? A proč to vlastně dělá? A jak pracovat se štěňaty? Nejen na to se společně podíváme v následujícím článku.

  Léčíme

  Zvířecí apatyka: Probiotika

  Probiotika pomáhají mazlíčkům posílit imunitu a zlepšit zažívání. Našim čtyřnohým přátelům je můžete podávat v zátěžových a stresových situacích, při úrazu u mláďat i zvířecím seniorům na vzpruhu. Jak se liší zvířecí probiotika od lidských, můžeme...

  Krmíme

  Oleje pro psy: Přírodní zázrak na podporu jejich imunity

  Oleje pro naše psí kamarády používá v dnešní době mnoho chovatelů. K čemu ale přesně slouží? Jaké druhy olejů existují? A měl by hrát při výběru oleje roli věk pejska? Pojďme se společně podívat, které oleje jsou nejlepší.

  Pečujeme

  Tipy a rady: Jak vybrat podzimní a zimní psí výbavu

  Babí léto se pomalu blíží do svého finále a začíná období, kdy si budeme muset zvyknout na deštivé, zamračené a následně i mrznoucí období. Tomu musíme přizpůsobit nejen naši výbavu, ale i výbavu našich čtyřnohých kamarádů. Přinášíme vám pár tipů,...