Časté močení

2.9.2016 Answers: 2 Redakce Brit

Dobrý den, máme doma 7- týdenní štěně ČSV a neustále čůrá. Chodíme s ní pořád ven, aby jsme se vyvarovali čůrání doma. I když chodíme často, kolikrát co se vrátíme, se doma stejně vyčůrá. Čůrá velmi často, klidně i 3x během 10-ti minut, jindy zase dýl. Ale většinou to jsou jen maličké loužičky nebo pár kapek. Snažíme se ji naučit chodit na jedno místo,na ručník, ale stejně raději čůrá všude jinde, jen ne na ten ručník. Nevím, jestli si ze mě dělá legraci nebo s ní něco je. Nechci jí nějak moc trestat, protože je malá. Nechci, aby se mě bála a nevím, jestli by to v tomhle věku vůbec pochopila. Ale už opravdu nevím co dělat, když to tu všude očůrává. Venku jí za poslušnost odměňuji,ale moc ji to nemotivuje. Nemohla by být nemocná nebo je to prostě tím, že je malá? Jde vůbec štěně v tomhle věku toto odnaučit? Předem děkuji za radu.

Výchova Československý vlčák

Answers to the question

 • Redakce Brit

  2.9.2016

  Dobrý den, pravděpodobně může mít nachlazený močový měchýř. Veterinářka mi pro ní dala pár prášků antibiotik, ale jinak jsem jí dávala pít urologický čaj a řekla bych, že ten jí pomohl nejvíce. Dokonce jí i chutnal a za pár dní už to bylo mnohem lepší. Nejdříve bych zkusila ten urologický čaj. Jestli jí pomůže, je zbytečné jí cpát antibiotiky. Kdyby se to táhlo dále, jděte raději na veterinu.

  Answer

 • Redakce Brit

  2.9.2016

  Dobrý den, Mám úplně ten samý problém s 10-ti týdenní fenkou border kolie, velmi často močí i několikrát za sebou a to většinou doma, byla naučená chodit na noviny nebo podložku pro štěňata, když jsme ji odstranili na chvíli to nekontrolovatelné močení přestalo, po pár dnech se to ale vrátilo a to i když často a dlouho venčím a vyčůrá se několikrát i venku.

  Answer

Login to post a question

Questions are answered by

Ing. Martin Kváš
nutrition specialist

MVDr. Jan Šíma
veterinarian