Kočky mi močí na postel

28.10.2016 Answers: 2 Iva Štěrbová

Dobrý den, mám dvě kočky, čtyřletou a tříletou. Před poměrně dlouhou dobou (měsíce), mi jedna z nich (možná obě, bohužel nevím, která z nich) neustále močila na postel. Začala jsem pravidelněji vyklízet kočičí záchody (mám dva) a problém zmizel. Nedávno, bohužel, se mi opět v mém pokoji vymočily a to jednou na podlahu, kde byly igelitové tašky a dnes na postel. Mám podezření na starší kočku, která si v pokoji našla odpočívací místo. Žádná výrazná změna u nás nenastala a já tak netuším, co je za problém. Můžete mi prosím poradit? Děkuji.

Výchova

Answers to the question

 • Ing. Martin Kváš
  Nutrition specialist

  31.10.2016

  Zdravím, při řešení tohoto problému někdy pomůže zvýšit počet toalet. Smyslem je, aby kočka vždy našla nějakou toaletu čistou. Kočky vesměs nemilují chodit na použité toalety. Pokud už umožníte kočkám chodit do vašeho pokoje, bylo by fajn toaletu jim připravit i tam. Že by to mohlo zabrat, na to ukazují ty igelitové tašky. Je dost dobře možné, že chování vašich koček je výsledkem nějakého stresu. V takovém případě nezbyde, než kočkám v přístupu do pokoje zabránit. S pozdravem, Martin Kváš

  Answer

  • Iva Štěrbová

   5.11.2016

   Děkuji za odpověď. Ony přístup do mého pokoje "povolen" nemají. Ovšem je spojen s obývákem (původně obojí byl jeden velký pokoj) a když jsem doma, nechci je nechat samotné a tak jim umožním přístup do obývacího pokoje. Hlídám je a pokaždé když mi vlezou do ložnice je vyženu. Ovšem dnes jsem to opět neuhlídala a alespoň našla pravého viníka. Mou starší kočku. Nevím, co by mohlo působit stres, snad jen to, že se mé kočky poměrně dost perou. Ovšem myslím si, že starší kočka to bere poněkud vážně a stresuje se zbytečně a bojuje, když by si mohla hrát. Co s tímhle také nevím, napadlo mě je rozdělit a každé dát vlastní teritorium a pokusit se je znovu "seznámit".

   Answer

Login to post a question

Questions are answered by

Ing. Martin Kváš
nutrition specialist

MVDr. Jan Šíma
veterinarian